انجام رساله دکتری

خدمات انجام رساله دکتری
مجموعه ی فرهنگی پژوهشی آرتاپژوهش

رساله دکتری به پژوهشی گفته می‌شود که دانشجویان مقطع دکتری برای دریافت مدرک دکتری آن‌ را تهیه می‌کنند. دانشجویان دکتری در آخرین مرحله تحصیل بر روی یک موضوع خاص تحقیق می‌کنند و نتایج کار خود را با عنوان رساله دکتری ارائه می‌دهند. تهیه و تنظیم رساله دکتری به قواعد و اصولی نیاز دارد که این قواعد در این مقاله آموزش داده شده‌‌اند. همچنین نگارش رساله دکتری در گیلان با رعایت تمامی اصول توسط بهترین کارشناسان صورت می‌گیرد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید

رساله دکتری در رشت

مشاوره و راهنمایی

مجموعه ی فرهنگی پژوهشی آرتاپژوهش با تجربه ی 15 ساله ی خود توانسته است بیش از 1800 پروژه را با موفقیت به پایان برساند .

رساله یا پایان نامه؟

رساله یا تز دکتری باید بر اساس معیارهای منطقی و علمی تدوین شود. اولین قدم برای نوشتن رساله دکتری انتخاب موضوع رساله است. به این منظور دانشجو می‌تواند از استاد راهنما کمک بگیرد تا یک موضوع مناسب انتخاب کند. مهم‌ترین بخش از مراحل نگارش تهیه فصل‌های مختلف آن است که 5 فصل بوده و عبارت‌اند از:

1.کلیات تحقیق

اولین بخش نگارش مربوط به کلیات تحقیق است که در آن اهداف، سؤالات و فرضیات بیان می‌شوند. دانشجویان در این بخش موضوع رساله و علت انتخاب آن را مورد بررسی قرار می‌دهند. ذکر هدف تحقیق و بیان مشکلات صورت گرفته در این قسمت توصیه می‌شود. این بخش از نگارش اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که منجر می‌شود تا افراد با اشتیاق به مطالعه رساله دکتری بپردازند.

2.مبانی تحقیق

فصل دوم رساله دکتری مربوط به مبانی تحقیق است که از بخش‌های زیر تشکیل شده‌ است:

در این بخش پژوهش از لحاظ جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد. دانشجو باید به‌صورت خلاصه پیشرفت تحقیقات خود و اطلاعاتی را که جمع‌آوری کرده را توضیح دهد.

در این قسمت واژگان و لغات کلیدی تعریف می‌شوند و به بیان تخصصی تئوری‌ها پرداخته می‌شود.

در بخش پیشینه، محقق تاریخچه تحقیقاتی موضوع رساله را در ایران یا خارج از کشور بررسی می‌کند.

در این بخش مفاهیم موضوع رساله که با هم مرتبط هستند بیان می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود تا خوانندگان بتوانند ارتباط خوبی با پدیده موردنظر برقرار کنند.

انجام تز دکتری در گیلان

سوال دارید؟ با کارشناسان ما در ارتباط بگذارید

برای اطلاع ازقیمت خدمات تدوین رساله دکتری و مشاوره با کارشناسان و متخصصان موسسه ، همچنین سفارش از راه های ارتباطی مشخص شده در این صفحه اقدام کنید.

شماره تماس

نگارش رساله دکتری در گیلان

مواد و روش تحقیق

سومین فصل از نگارش رساله دکتری به روش تحقیق و پژوهش اختصاص می‌یابد. دانشجو در این بخش روش‌های جمع‌آوری اطلاعات، روش محاسبه، روش نمونه‌گیری، تجزیه و تحلیل داده‌ها را بیان می‌کند. این فصل می‌تواند به دانشجویان دیگر کمک کند برای انجام تحقیقات خود در آینده از روش‌های پژوهش بهره‌مند شوند.

1.نتایج تحقیق

در فصل چهارم رساله دکتری دانشجو در قالب نمودار، جدول و نوشتار گفته‌های پژوهش خود را ارائه می‌دهد. جملات به‌صورت ساده و قابل‌فهم هستند و جزئیات آنها به‌صورت نمودار و جدول نمایش داده می‌شود. افراد با مراجعه به این بخش هدف از انجام رساله را متوجه می‌شوند.

2.بحث و نتیجه‌گیری

دانشجو در آخرین فصل نتایج تحقیقات خود را بیان می‌کند. در این بخش سؤالات پژوهش پاسخ داده می‌شوند. نتایج تحقیقات با ارائه دلایل علمی و منطقی با یافته‌های دیگر محققین مقایسه می‌شوند و مورد بحث قرار می‌گیرند.

3.فهرست منابع

از دیگر بخش‌های مهم نگارش رساله دکتری می‌توان فهرست منابع را نام برد. در این فهرست به‌صورت دقیق و مطابق با مدل‌های منبع‌نویسی استاندارد، تمامی ارجاعات و منابع مورد استفاده در رساله ذکر می‌شوند.

مجموعه آرتا پژوهش رشت

نمونه کار های تدوین رساله دکتری

برای مشاهده ، نمونه کار ها را از لینک های زیر دانلود کنید

برای مشاهده نمونه کارها وارد حساب خود شوید

نکات نگارش رساله دکتری

عوامل و فاکتورهای گوناگونی هنگام نگارش رساله دکتری وجود دارند که دقت و توجه به آنها کمک می‌کند تا یک رساله بی‌نقص تهیه کنید. این نکات عبارت‌اند از:

قبل از شروع رساله دکتری بهتر است هزینه آن را بررسی کنید. اگر فکر می‌کنید هزینه پروپوزال دکتری برایتان زیاد است و توانایی پرداخت آن را ندارید می‌توانید از مراکز تحقیقاتی و مؤسسات پژوهش‌محور کمک بگیرید که هزینه رساله را تأمین کنند. در غیر این صورت می‌توانید موضوع رساله را تغییر دهید. انتخاب موضوع رساله اهمیت زیادی دارد و باید زمان کافی و تحقیقات گسترده‌ای را به آن اختصاص دهید.

رساله دکتری بیش از هر چیزی برای دانشجویان اهمیت دارد. در نتیجه باید زمان بسیاری صرف آن کنید. بسیاری از دانشجویان حتی قبل از شروع دوره دکتری به سراغ تهیه رساله خود می‌روند. از این رو توصیه می‌شود برای انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی زمان کافی صرف کنید.

اتکا کردن به چند منبع برای به دست آوردن اطلاعات موردنیاز پیرامون موضوع رساله دکتری و سروسامان دادن این اطلاعات تصور غلطی است که بسیاری از دانشجویان مرتکب آن می‌شوند. توانایی تحقیق به منظور بررسی و آنالیز مطالبی است که از منابع و کتب مختلف به دست آمده‌اند. در واقع دانشجو باید این توانایی را داشته باشد که اطلاعات به دست آورده را مورد بحث قرار دهد.

دانشجویان پس از انجام نگارش رساله دکتری باید در جلسه دفاعیه حضور پیدا کنند. دانشجو باید به موضوع رساله خود کاملاً تسلط داشته باشد؛ زیرا در این جلسه سؤالات بسیار دشواری پرسیده می‌شود و او باید بتواند به سؤالات پاسخ دهد. به همین علت دانشجو می‌تواند از قبل سؤالات احتمالی را تهیه کند و با مطالعه دوباره رساله، خود را آماده دفاع کند.

تفاوت رساله و پایان نامه

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای موفقیت در دوره تحصیلی خود و کسب مدرک فارغ‌التحصیلی نیاز به تهیه و ارائه پایان‌نامه و رساله دارند. پایان‌نامه‌ها تأثیر زیادی در سرنوشت دانشجو دارند و باید به بهترین شکل تدوین شوند. در این میان پایان‌نامه و رساله دکتری با هم تفاوت‌هایی دارند که عبارت‌اند از:

راهنمای صحیح نگارش رساله دکتری

رساله دکتری در قالب برنامه Microsoft Word تدوین می‌شود. از این رو برای نگارش و نوشتن آن باید نکاتی را رعایت کنید. نگارش صفحات نخستین رساله با سایر صفحات متفاوت است. نحوه نگارش صفحات اول رساله عبارت‌اند از:

چکیده رساله دکتری

از مهم‌ترین نکات نگارش چکیده رساله خلاصه و مفید بودن آن است. چکیده باید بین 250 تا 300 کلمه در یک پاراگراف پیوسته ذکر شود. در چکیده باید به اهمیت پژوهش و تحقیقات، روش پژوهش، نتایج و هدف رساله اشاره شود. همچنین در آخر چکیده 4 تا 6 واژه کلیدی باید آورده ‌شود. نکاتی که برای نگارش محتوای کلی رساله باید رعایت کنید عبارت‌اند از:

جمع‌بندی

نگارش رساله دکتری یک پروسه طولانی است که باید مراحل و نکات آن به خوبی رعایت شوند. جهت تدوین رساله دکتری در گیلان می‌توانید با کارشناسان آرتا پژوهش برای کسب اطلاعاتی مانند زمان انجام، شرایط و قیمت رساله دکتری تماس حاصل کنید.

لیست دانشگاه های گیلان

دانشگاه های دولتی

موسسات آموزش عالی

دانشگاه های آزاد اسلامی

دانشگاه های پیام نور

1
2
3
4
5
5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *